Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Bydlení Nakyslé mléko v lednici? Nevylévat! 3 tipy na jeho využití

Nakyslé mléko v lednici? Nevylévat! 3 tipy na jeho využití

-

Zapomněli jste, že máte mléko v lednici a ono vám zkyslo? To ještě není důvod k jeho vyhození. Kyselé mléko lze v domácnosti ještě využít, zde jsou tipy.

Pravda 28.09.2021 13:00 žena, mléko, chladnička, zápach Foto: Shutterstock, Profimedia
Zkyslo vám mléko v lednici?
Hnojivo pro rostliny

Kyselé mléko lze použít i jako přírodní hnojivo a některým rostlinám dodá chybějící vápník navíc. Pozor však! Mlékem zalévejte jen rostliny, které snášejí kyselou půdu. Doporučuje se kyselé mléko smíchat s trochou vody a pak rostliny zalévat směsí vody a zkysnutí mléka.

pepier na pečení, hospodyňka, žena, pečení, kuchyň
ČTĚTE VÍCE
Skvělý trik! S pečícím papírem už bojovat nebudete, takto přesně ‚sedne do misky či na plech
Odstraňte usazeniny vodního kamene

Ať už na záchodové míse, na umyvadle v koupelně či na kuchyňském dřezu – kyselé mléko může pomoci při odstraňování vodního kamene i nevzhledných skvrn. Jak na to? Nakyslé mléko naneste na místa postižená vodním kamenem a nechte pár minut působit. Pak vše důkladně opláchněte vodou a pomocí jemného kartáčku odstraňte vodní kámen, půjde to jednodušší.

těstoviny, špagety, hrnec, vaření
ČTĚTE VÍCE
Nevylévat! Takto ještě použijete vodu, ve které jste vařili těstoviny
Na stříbrné šperky

Chcete, aby se vaše stříbrné šperky opět leskly jako nové? I zde můžete použít mléko, které jste už už chtěli vylít. Šperky vložte do misky a vše zalijte kyselým mlékem. Nechte mléko na znečištěné šperky působit několik hodin nebo nejlépe přes noc a potom šperky opláchněte teplou vodou – řetízky, náušnice či prsteny budou opět lesklé.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek