Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Bydlení Terénní úpravy aneb budeme kopat

Terénní úpravy aneb budeme kopat

-

Pokud plánujete výstavbu domu či chaty, případně již obydlí máte a potřebujete dokončit a vybudovat zahradu, či konečně zřídit bazén, nastal ten nejvhodnější čas. Jaro je pro terénní úpravy a zemní práce vůbec nejvhodnější období roku, neboť je před námi mnoho měsíců bez mrazu a sněhu, půda je již poddajná a počasí bývá poměrně příznivé. Byť se zahájení terénních úprav a zemních prací na pozemku jeví jako věc vhodná výlučně pro těžkou techniku, není tomu tak.

Pakliže začínáte před výstavbou zemními pracemi a přípravou terénu, je vhodné již v tuto chvíli mít promyšlený a ideálně navržený plán budoucí zahrady, poněvadž i např. takové drobnosti, jako správné rozmístění vytěžené zeminy vám umožní efektivnější terénní úpravy po výkopových činnostech a lepší rozmístění skrývky. Vytvarování terénu pak může mnohdy vyžadovat i dovoz další zeminy či jiného materiálu a opět jeho správné navezení a rozmístění na pozemku. I v případě, že čerstvě nestavíte a jen se snažíte o novou úpravu zahrady či vybudování koupacího jezírka a zásah do terénu tak bude menší než při nové výstavbě, opět je vhodné mít vše promyšleno předem a případně rovnou vše domluvit s odborníky, neboť terénní úpravy mohou zasáhnout i do stability celé zahrady, narušit již zbudované prvky (např. již zřízenou závlahu) a v případě nepromyšlených kroků přidělat více práce a starostí, než užitku.

Určitě je tak vhodné před zahájením úprav a zemních prací vybrat vhodné odborníky a neváhat poradit se třeba i se zahradními architekty. Některé firmy nabízejí komplexní služby a kromě těžké techniky a zemních prací nabídnou i veškeré související poradenství včetně např. statika i právě architekta. Nevíte, podle čeho se orientovat a jak vybírat? Zkuste např. firemniprofil.cz, kde na jednom místě najdete informace o dodavatelích včetně kontaktů přesně dle potřebné odbornosti a v potřebné lokalitě. Na jednotlivé dodavatele najdete i reference a dle slovních hodnocení můžete v klidu domova vybrat toho nejvhodnějšího partnera pro vaše plány.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek