Pondělí, 20 března, 2023
- Reklama -aktualne
Home Rady a Návody Matrace aneb potřebujete doplňky do své ložnice?

Matrace aneb potřebujete doplňky do své ložnice?

-

Kvalitní spánek závisí na mnoha faktorech. Předně byste měli uvažovat prostředí v ložnici, protože pokud se v ní nebudete cítit komfortně, nikdy se kvalitně nevyspíte. Svou roli pochopitelně hraje i pohodlná matrace. Bohužel právě ta je u mnoha lidí značně podceňovaná, což se negativně podepisuje na jejich psychickém i fyzickém zdraví. Pro pohodlný spánek byste si tedy měli zajistit nejenom kvalitní matraci, ale také polštář a přikrývku.

Které polštáře jsou k dispozici?

Jakmile se zamyslíte nad kvalitou spánku, určitě vás jako první napadne matrace. Nicméně v životě se celkem běžně stává, že i na sebekvalitnější matraci se lidé dobře nevyspí. Problém je v tomto případě pravděpodobně schovaný v nepohodlném polštáři. Ten by měl totiž poskytovat pevnou, ale zároveň měkkou oporu pro krční páteř. Komfortní polštáře tedy zajistí kvalitní oporu hlavy, takže jednou pro vždy dáte sbohem nepříjemné bolesti hlavy a krčních svalů. S takovými pocity asi nikdo z vás vstávat nechce.

Jakou přikrývku si vybrat?

K polštáři jednoznačně patří i přikrývka. Specializovaný elektronický obchod nabízí tyto dva produkty jako jeden set, ale můžete si je pořídit také odděleně. U přikrývek však není důležitá opora těla, protože pozornost byste měli věnovat především schopnosti regulovat tělesnou teplotu. Přikrývka by měla být vyrobena z moderních materiálů a zároveň by vám měla poskytovat tepelný komfort v letních i zimních měsících.

Jak vytvořit příjemnou atmosféru?

Pokud jste si domů koupili kvalitní matraci, anatomický polštář a přikrývku z moderních materiálů, pak byste měli spát jako v bavlnce. Jestliže se navíc naučíte několika jednoduchým návykům, posune se váš spánkový režim do zcela nových a dosud nepoznaných výšin. Před ulehnutím do postele se zbavte veškerého modrého světla a také v ložnici zajistěte dostatečnou cirkulaci vzduchu.

Matrace, polštáře i pokrývky nakoupíte za výhodné ceny ve specializovaném obchodě. Prodejní sortiment je dostatečně široký, takže si mezi nabízeným zbožím určitě vyberete.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek