Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Bydlení Starý komín lze zrenovovat, nový lze vystavit nerezový

Starý komín lze zrenovovat, nový lze vystavit nerezový

-

Stavíte nový dům, který budete vytápět uhlím či plynem a potřebujete vybudovat komín? Anebo jste si všimli nelíbivých skvrn na omítce okolo komínu a bylo vám doporučena jeho rekonstrukce? V obou případech máme řešení. Pro výstavbu nového komína doporučíme nerezový komín a představíme vám jeho výhody a využití. V případě druhém nabídneme možnost vložkování komínů.

Výhody nerezových komínů

Největší výhodou nerezových komínů je možnost připevnění ke zdi, fasádě či jiné konstrukci. Žádné stavební práce nejsou nutné, jejich montáž je jednoduchá. Dále nabízí více designů, je na vás, zda si vyberete designový komín s hladkým pláštěm anebo lehký šachtový systém. Nerezové komíny představují plně funkční, velmi často využívaný a moderní způsob, jak řešit vytápění a tím i odvod kouře a spalin ven. Nerezové komíny nepodléhají dilataci a díky tomu také nepraskají.

Varianty nerezových komínů

Při výběru nerezového komínu se můžete rozhodovat mezi více variantami. První z možností je interiérový komín s tloušťkou izolace 50 mm, která plní vyšší bezpečnostní stupeň. Dále existuje fasádní komín o tloušťce izolace 25 mm, které jsou nejčastěji založeny na konzoli. Třetí z možností je svislý kouřovod, který lze připevnit například na krbová kamna, a nakonec poslední možnost, kterou je šachtový systém COMPACT. Tento komínový systém je složen z šachetních prvků a jednovrstvého nerezového systému complex E.

Rekonstrukce stávajícího zděného kotle

Pokud jste vy nebo revizní technik zaznamenali závady na zděném komínu, kterými jsou například fleky na fasádě, špatný tah při topení či kouř v místnosti, kde se kotel nachází, může vám být navrhnuta rekonstrukce v podobě vložkování komínů.

Společnost CIKO s.r.o. nabízí jednovrstvé nerezové komínové systémy, které se montují z vrchu dolů a snadno do sebe zapadají. Tyto komínové vložky tak představují efektivní stavebnicový systém, pomocí kterého je možné odvádět spaliny ven. Využít je můžete také pro různé druhy spotřebičů, pokud do nich nepasuje systém, který momentálně máte.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek