Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Rady a Návody Často vaříte s česnekem? Jak se rychle zbavit zápachu z rukou?

Často vaříte s česnekem? Jak se rychle zbavit zápachu z rukou?

-

3
Česnek většině z nás chutná, přesto se mu v pokrmech vyhýbáme. Stejně je tomu i v případě přípravy jídel s obsahem česneku. Důvod je jasný – nepříjemný zápach.

Pravda.sk 11.09.2018 17:00 česnek, zápach Foto: Shutterstock
Česnek vám právě nevoní?
Ten se šíří nejen z úst, po konzumaci pokrmů s obsahem česneku, ale také z našich rukou. Přestože si po zpracování česneku ruky několikrát umyjeme mýdlem, pachu se ne a ne zbavit. Jaké triky pomohou?

Sůl je skvělým kuchyňským pomocníkem. A nejde jen o vaření. Právě sůl dokáže ruky zbavit nepříjemného zápachu. Stačí sůl rozetřít mezi prsty a bakterie způsobující zápach jsou zlikvidovány. Udělejte to co nejrychleji po ukončení práce s česnekem.

Podobně účinná je při zápachu i soda bikarbona. Sodu rozetřete po dlaních a prstech, promněte a potom ruce důkladně omyjte vodou – soda bikarbóba zneutralizuje nepříjemný zápach.

Ocet má v kuchyni také rozmanité použití. Jeho čistící účinky hospodyňky také často využívají. Při zápachu česneku na vašich rukou zřeďte ocet s čistou vodou a ruce opláchněte. Pokud se vám nelíbí zápach octa použijte citón.

Kávová zrnka v ústech dokáží potlačit nepříjemný zápach z česneku. Ale kávová usazeniny odstraní i zápach z rukou. Sedlinu smíchejte s trochou vody a tímto peelingem si vydrhněte ruce – zápach je pryč raz dva.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek