Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Zahrada Tulipány ve váze vydrží déle krásné, když … Zde jsou tipy

Tulipány ve váze vydrží déle krásné, když … Zde jsou tipy

-

Tulipány jsou vděčným symbolem jara, ve váze rozzáří váš interiér. Existuje jich přes 5 000 druhů, intenzivně se začaly pěstovat v 17. století.

Pravda.sk, pf 01.04.2018 12:30 Valentýn Foto: Shutterstock
Šup s nimi do vázy, ale tulipány si ptají i péči.
Pokud si je koupíte, je dobré se o ně postarat, aby vám ve váze vydržely hezké o něco déle. Prvním tipem je, abyste je na noc přeložili do nevytápěné místnosti v bytě, čímž prodloužíte čas jejich kvetení. Vodu ve váze vyměňujte každé dva dny.

Další tipy péče o tulipány ve váze:

Odřízněte nebo odstřihněte ze stonků tulipánů spodní část dříve, ať je vložíte do vázy – takto ošetřené budou přijímat svěží vodu lépe. Po pár dnech, kdy konce stonky zhnědnou, jejich zkraťte opět.

Listy, které jsou poškozené nebo zvadlé, odstraňte. Živiny tak půjdou do květu a rostlina nebude vynakládat zbytečnou energii na výživu poškozených listů.

Pokud máte na stole misku s ovocem, tulipány by neměly být těsně u ní. Z ovoce se uvolňují látky, díky kterým květ odkvete rychleji. Stejně vázu s tulipány nestavte ani na velmi teplé místo či do průvanu.

Tulipány nedávejte do vázy spolu s narcisy. Ty uvolňují lepkavou látku, která ucpe stonky tulipánů a ty pak nemohou přijímat vodu. Pokud toužíte mít tyto dva květy přece jen ve společné kytici, narcisy od tulipánů oddělte alespoň na noc. Kytice následně vydrží déle.

Tulipány vložte do vysoké vázy. Tyto květiny mají schopnost ještě o něco podrost ve vodě i poté, kdy už jsou odděleny od cibulky.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek