Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -aktualne
Home Zahrada Vaše zahrada na Instagramu? Nejfotogeničtější rostliny

Vaše zahrada na Instagramu? Nejfotogeničtější rostliny

-

Možná vás to překvapí, ale léto není podle odborníka nejfotogeničtějším ročním obdobím v zahradě.

Pravda.sk, Nina Bacharová 04.05.2018 13:00 zahrada Foto: Fler
Zahrada podle architekta Ferdinanda Lefflera.
Svou zahrádku milujete a její krásou se zvyknete pochlubit na sociálních sítích? Rostliny miluje i zahradní architekt Ferdinand Leffler. A které roční období či konkrétní rostliny považuje za nejfotogeničtější?

„Protože mám rostliny i zahrady rád, myslím si, že v každém ročním období najdete fotogenickou rostlinu, která vypadá před objektivem dobře. Během jara všechno kvete, takže každý si najde něco krásné rozkvetlé, není to až tak těžké, „popisuje Leffler.

A co léto? Zde je situace trochu jiná a možná vás překvapí Leffler názor. „Léto se nefotí až tak dobře jako jiné roční období. Vše už vyrostlo a množství zelených tónů se slévá dohromady. Najít nějaký zajímavý aspekt v jejich záplavě je náročnější, „popisuje. Přece jen, i léto nabízí květiny, které na fotografiích vypadají pěkně. „Efektně působí kvetoucí katalpy, fantastické jsou růže, šalvěj či echinacea. Právě při růžích bych však apeloval na to, aby lidé nesahaly jen po botanických růžích, ale do zahrad si vysadili šipky, divoké či popínavé růže. „

Zahrada podle architekta Ferdinanda Lefflera. Foto: Fler
Zahrada podle architekta Ferdinanda Lefflera.
Top ročním odbodbím pro Ferdinanda Lefflera, co se fotografování týká, je podzim. „Množství barev, které nabízí, mě vždy ohromí. Krásné fotogenickým je na podzim muchovník, nádherné odstíny předvede i Jasenovec. Podobně jsou na tom všechny druhy javorů a dubů – pro jejich barvy ma podzim v zahradě baví nejvíce, „říká odborník.

Inspirace pro vaši zahradu
FOTOGALERIE
Zahrada podle architekta Ferdinanda Lefflera.
Zahrada podle architekta Ferdinanda Lefflera.

  • 3Záhrada podle architekta Ferdinanda Lefflera.
    A marná není z tohoto pohledu ani zima. „Dají se pěkně zachytit různé druhy okrasných trav pokryté jinovatkou, jemnou námrazou. Takové záběry jsou opravdu příjemné. „

Mohlo by Vás zajímat

PR článek